ISP-Hotspot-Featured

با گذشت سالها ، شاهد آن بوده ایم که ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) خدمات ویژه ای را برای مشتریان خود ارائه می دهند. اگر از یک روتر ارائه شده از طریق ISP استفاده می کنید ، این روتر میتواند به عنوان کانونی که سایر  مشتریان قادرند به صورت رایگان از آن استفاده کنند ، عمل می کند. افرادی که اشتراک ندارند نیز می توانند  اینترنت موقت بخرند و از روتر شما مانند کانون معمولی استفاده کنند.

معمولاً در عوض خدمات ، شما باید به سایر کاربران ISP نیز اجازه دهید از روتر شما به عنوان کانون مهم استفاده کنند. اما آیا افراد می توانند سرعت اینترنت شما را در حین استفاده کاهش دهند. یا بدتر ، از آن برای اهداف مخرب استفاده کنند؟

آیا افراد می توانند از Wi-Fi شما تغذیه کنند؟

ISP-Hotspot-Bandwidth

 آیا با اتصال غریبه ها به روتر شما ، می توانید مطمئن باشید که آنها ترافیک شما را مصرف نمیکنند؟ اگرچه درست است که مردم از طریق هات اسپات  به روتر شما وصل می شوند ، اما این حتما بدان معنا نیست که آنها از شبکه شخصی شما استفاده می کنند.

روترهای پیشرفته قابلیت پخش بیش از یک شبکه را دارند. وقتی روتر شما در حالت hotspot است ، همزمان دو شبکه را پخش می کند. شبکه شخصی شما و یک شبکه کانون. هنگامی که سیگنال های Wi-Fi را اسکن می کنید ، باید دو SSID را مشاهده کنید. شخصی وgeneric hotspot name.

با وجود دو ورودی جداگانه ، هر دوی این سیگنال ها از روتر شما آمده اند. روتر فقط  شبکه خصوصی شما را از ترافیک کانون جدا کرده است همین. به این ترتیب ، هنگامی که افراد از هات اسپات مرکزی در روتر شما استفاده می کنند ، از همان شبکه خصوصی شما استفاده نمی کنند. آنها نمی توانند به رایانه ها و دستگاه های موجود در شبکه شخصی شما دسترسی پیدا کنند ، بنابراین نیازی به نگرانی نیست.

آیا مردم می توانند از پهنای باند شما استفاده کنند؟

 حتی اگر سایر کاربران از شبکه دیگری نسبت به شما استفاده  کنند ، این حقیقت وجود دارد که همه اتصالات از همان خانه شما به ISP منتقل می شوند. این نه تنها به این معناست که سایر کاربران پهنای باند شما را به اشتراک می گذارند ، بلکه شاید این کاربران از هرگونه data cap.   ( حد انتقال داده) که شما دارید نیز استفاده میکنند.

اول از همه ، data cap شما خوب است! ISP می تواند ترافیکی که شما ایجاد می کنید از ترافیکی که توسط دیگران ایجاد می شود جدا کند. به این ترتیب ، حتی اگر کسی از هات اسپات شما برای بارگیری پرونده هایش استفاده کند ، به عنوان data cap  شما حساب نمی شود.

با وجود این پهنای باند یک قضیه کاملا متفاوت است، ارتباط بین روتر و isp   شما فقط بخاطر اینکه  روترتان دو شبکه network   دارد پهنای باندتان را دو برابر نمیکند.

ISP ها این موضوع را تأیید می کنند ، و همچنین ادعا می کنند که ترافیک خصوصی شما نسبت به ترافیک کانون دارای اولویت خواهد بود. در اصل ، اگر شخصی با استفاده از هات اسپات شما یک پرونده را بارگیری کند و شما شروع به تماشای یک فیلم Netflix کنید ، isp  اولویت را به فیلم شما میدهد و سرعت بارگیری کاربر hotspot را کاهش می دهد.

به همین ترتیب ، هنگام استفاده از شبکه خصوصی خود ، از نظر فنی نباید تفاوتی حس کنید . اگر مطمئن نیستید ، باید این ویژگی را خاموش کنید تا بتوانید پهنای باند را برای خودتان داشته باشید.

درباره بارگیری غیرقانونی چطور؟

 افرادی که به کانون متصال می شوند نیاز به یک حساب کاربری دارند تا از آن استفاده کنند. حالا یا اکانتی است که برای استفاده رایگان به ISP گره خورده است یا یک حساب کاربری موقت است تا کاربر بتواند زمان اینترنت را روی آن بارگذاری کند. به این ترتیب ، کلیه ترافیک از آن حساب به اطلاعات شخصی آن شخص گره خورده است.

ISP-Hotspot-Copyright

به این ترتیب ، اگر کسی از هات اسپات شما برای کار های غیرقانونی استفاده کند ، ترافیک آنها به شما گره نخواهد خورد. در عوض   تحقیقات را به حساب کاربری که کاربر برای استفاده از هات اسپات در وهله اول ساخته ، سوق می دهد.

هات اسپات آره یا نه؟

انتخاب این ویژگی کاملا به سلیقه شخصی هرکس بر میگردد  کسانی که با هات اسپات به روتر شما متصل میشوند نباید بتوانند ترافیک شما را ببینند و همچنین از data cap  و پهنای باند شما استفاده کنند ،از نظر تکنیکی نکته این است که اجازه دادن به افراد جهت استفاده از روتر شما به عنوان هات اسپات خطر کوچکی به همراه دارد.

به این ترتیب ، اگر از برنامه hotspot ISP استفاده می کنید و می خواهید بخشی از آن باشید ، که هیچ. اما اگر از هات اسپات استفاده نمی کنید و گمان می کنید که اولویت بندی پهنای باند شاید به اندازه ای که باید، خوب نیست ، می توانید ویژگی hotspot را خاموش کنید و آن را دوباره به روتر معمولی برگردانید.

شما چه نظری دارید؟ این ویژگی را خاموش یا روشن نگه می دارید؟ در زیر به ما اطلاع دهید.

منبع : سایت Make Tech Easier
(Visited 3 times, 1 visits today)