ترفندهای ایلوستریتور

در این بخش به آموزش ترفند ها و ابزارهای مختلف ایلوستریتور می پردازیم

Adobe illustrator banner

کاربرد ایلوستریتور چیست ؟

یکی دیگر از نرم افزار های شرکت ادوبی ، نرم افزار Illustrator یا “تصویر ساز” است. پایه و اساس کار این نرم افزار بر روی تصاویر و اشکال با مختصات برداری (vector) است. اکثرا از این نرم افزار برای رسم اشکال، کارتون ها، نمودارها، چارت ها و لوگو ها استفاده می کنند. محیط این نرم افزار به محیط نرم افزار فتوشاپ بسیار شبیه است بسیاری از پنل ها ، منو ها ، ابزار ها ، فیلتر ها و… همان چیزی است که در فتوشاپ استفاده شده با این تفاوت که ایلوستراتور برای کار بر روی تصاویر سازی است. Illustrator در مقایسه با نرم افزارهای گرافیکی پیکسلی برتری محسوسی نیز در استفاده از معادلات ریاضی دارد که این ویژگی باعث می شود وکتور ها قابلیت انعطاف پذیری بیشتری داشته باشند.

مزایای استفاده از گرافیک برداری

– مقیاس پذیر بودن بدون کم شدن وضوح تصاویر – تبدیل خط و خطوط به انواع شکل و اندازه – قابلیت چاپ با وضوح بالا – فایل های اکثرا کم حجم – مناسب ترین نرم افزار برای کشیدن اشکال و …

. فایل ها در فرمت اختصاصی ایلوستریتور (Ai, eps) را می توان در Photoshop، Indesign، Premier، After Effects وبرنامه هایی دیگر از ادوبی نیز مستقیما باز یا با وارد کردن (import) استفاده کرد.

اطلاعات نرم افزاردر سایت ادوبی

(احتمالا نیاز به فیلتر شکن می باشد)

021 – خط کش ها و آرتبورد

021 – خط کش ها و آرتبورد

خط کش ها و آرتبورد
| در این ویدیو نحوه عملکرد دو خطکش گلوبال (کلی داکیومنت) و آرتبورد ( مختص هر آرتبورد) و مختصات را بررسی میکنیم

(Visited 43 times, 1 visits today)