بستن دسترسی برنامه ها به اینترنت

اگر شما نیز از نرم افزارهای کرک شده استفاده می کنید و یا با سریال و پسورد نرم افزارهای خود را فعال کرده اید ، در برخی از نرم افزارها برای جلوگیری از باطل شدن سریال باید نرم افزار را به لیست فایروال خود برای جلوگیری از باطل شدن سریال اضافه نمایید. در این آموزش نحوه قرار دادن نرم افزارها را به لیست فایروال برای جلوگیری از دسترسی به اینترنت می دهید.

اگر از نسخه های آنتی ویروس سکیوریتی ها مانند Esset استفاده می کنید شما باید نرم افزارها را در لیست فارویال خود انتی ویروس قرار دهید ولی اگر از نسخه آنتی ویروس معمولی استفاده می کنید یا آنتی ویروس ندارید، قرار دادن برنامه در لیست فایرول ویندوز کفایت می کند.

آموزش در ویندوزهای 7 و 8 و 10 :

1 – ابتدا به کنترل پنل ویندوز مراجعه کنید ، سپس روی System And Security کلیک کنید اکنون روی Windos Firewall کلیک نمایید.

2- سپس از پنجره سمت چپ روی Advanced Setting کلیک نمایید. ( طبق عکس )

همچنین میتوانید از منوی START با تایپ کلمه Firewall سریعتر به این گزینه برسید ( تصویر آخر )

3- مانند تصویر زیر روی inbound Rules کلیک نمایید.

4 – مانند عکس زیر روی new Rule کلیک کنید.

5 – بعد از کلیک روی new Rule در پنجره باز شده روی Program کلیک کنید. سپس مانند تصویر زیر This Programs Path را بزنید و روی browse کلیک کنید.

6 – اکنون باید فایل اجرایی نرم افزار را انتخاب نمایید ، مثلا ما در این آموزش Yahoo Messenger را در لیست بلاک فایروال قرار می دهیم به مسیر c:/prgram file /yahoo messenger /Messenger مراجعه کردیم شما نیز باید مسیر نصب نرم افزار رو اکثر c:/ program file می باشد را پیدا کرده و فایل اجرایی آن را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب فایل اجرایی نرم افزار روی Next کلیک کنید.

7 – اکنون مانند تصویر زیر باید گزینه Block the connection را انتخاب نمایید و سپس روی next کلیک نمایید.

8 – پنجره بعدی را بدون تغییر next کنید ، در مرحله آخر باید نام نرم افزار را قرار دهید که ما در این اموزش یاهو مسنجر را بلاک کردیم نا یاهو را نوشته ایم شما هر نرم افزاری را بلاک کرده اید باید نام آن را در قسمت نام مانند عکس زیر وارد کنید و سپس روی Finish کلیک کنید.

9 – اکنون موفق به بلاک ورودی های اینترنت نرم افزار شدید باید یکبار دیگر از مرحله 4 تا 8 را برای قسمت Outbound Rules فعال کنید برای اینکار مانند آموزش شماره 2 به Advanced Setting مراجعه کنید و اینبار مانند عکس زیر روی Outbound Rules کلیک نمایید سپس تمامی مراحل 4 تا 8 را برای این قسمت نیز انجام دهید.

(Visited 9 times, 1 visits today)