مهم نیست که چطور به آن نگاه کنید ، خانه هوشمند و محصولات مرتبط با آن در حال افزایش در بازار هستند. با وحود نیاز روزافزون ما که همیشه باید به اینترنت متصل باشیم ، امروزه چیزی بیش از تلفن های هوشمند و رایانه ها وجود ندارد. با این حال ، صنعت خانه های هوشمند به طور کلی صنعت جدیدی است که در حال توسعه است. از آنجا که به 2020 نزدیک میشویم، در 365 روز آینده بر روی چه فناوری  تمرکز خواهیم کرد؟

بازار5G Rollout   گرم میشود:

مقایسه gmail و outlook ، کدام یک بهتر است؟

در حالی که بعید است که 5G در سال 2020 یک فناوری واقعاً غالب باشد ، اما شاهد رشد مداوم در سراسر جهان خواهیم بود. همه چیز از اینترنت اشیا گرفته تا اینکه چگونه سریع بتوانید عکسی را در فیس بوک بارگذاری کنید ، تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. انتظارات زیادی در مورد اینکه شبکه های 5G با تأخیر پهنای باند بالا چه تاثیری بر خانه هوشمند دارند ، وجود دارد.

 انتظار می رود که پیشرفت هایی در سراسر صفحه وجود داشته باشد ، زیرا فناوری 5G از همان محدودیت های قاچاق شده شبکه های LTE حامل های تلفن همراه رنج نمی برد. Verizon Wireless در ایالات متحده قول داده است كه حداقل نیمی از كشور در سال 2020 با 5G پوشش داده شود. چین اخیراً بزرگترین شبکه 5G جهان را اعلام كرد. رقابت در فضای 5G شدید خواهد بود و سال 2020 زمینه را برای دهه آینده فراهم می کند.

Wi-Fi 6 نرمال جدید است:

مقایسه gmail و outlook ، کدام یک بهتر است؟

نام “Wi-Fi 6” ممکن است برای بسیاری ناآشنا باشد ، اما به احتمال زیاد مردم از آن در سال 2020 بهره مند می شوند. بهتر است که به عنوان فناوری 802.11ax شناخته شود ، Wi-Fi 6 تلاش های خود را برای جایگزینی 802.11ac آغاز خواهد کرد. با ارائه سرعت سریعتر و ایمن تر دستگاه (مخصوصاً برای IoT) ، دلیلی بر این باور است که 802.11ax سریعتر از 40 درصد کار می کند. توانایی بهتر نگه داشتن سیگنال ، به ویژه در مناطق پر ازدحام مانند فرودگاه ها یا ورزشگاه ها را داشته باشید و این یک فناوری است که مردم دوست خواهند داشت.

این فناوری در حال حاضر با دستگاه هایی مانند سامسونگ گلکسی S10 و انواع روتر در دسترس توده ها قرار گرفته است. بازار واقعاً شاهد ورود هجوم محصولات وای-فای 6 به سمت نیمه دوم سال 2019 بود اما آنچنان که انتظار می رفت نیست. این امر باعث می شود تا سال 2020 بسیار پیش بینی شود ، در حالی که همچنین امیدواریم که این فناوری برای اتخاذ سریعتر در سرتاسر جهان از قیمت کمتری برخوردار باشد.

دستیاران هوشمند دقیق تر و باهوش ترمی شوند:

مقایسه gmail و outlook ، کدام یک بهتر است؟

دستیاران صوتی در حال حاضر یکی از بزرگترین میدانهای نبرد برای بدست آوردن فضا در خانه هوشمند شما هستند. انتظار دارید Google ، Amazon ، Apple و سایر رقبای جدید را در سال 2020 مشاهده کنید. فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی بسیار بیشتر از صرف  روشن و خاموش کردن چراغ های شما قادر به عمل هستند. هوش مصنوعی یک زمینه بسیار غیرقابل پیش بینی است اما می توان پیش بینی کرد که دستیاران هوشمند باهوش تر و باهوش تر می شوند.

 ترکیب Echo آمازون ، و همچنین محصولات لانه گوگل ، به احتمال زیاد سال آینده پیشرفت هایی را تجربه می کنند. لانچ به فن آوری های پیشرفته مانند 5G و Wi-Fi 6 ، و قابلیت های آنها و همچنین قابلیت اطمینان آنها در طی 365 روز آینده رشد و شکوفایی خواهد کرد. در حالی که ما به احتمال زیاد شاهد نخواهیم بود که دستیاران صوتی بتوانند کل زندگی ما را کنترل کنند ، توانایی ارائه دستورالعملهای پیچیده تر یا درخواست بیشتر از دستیار هوشمند شما پایه اصلی سال 2020 خواهد بود.

آشپزخانه های هوشمند

اگر یک نکته اصلی در آشپزخانه وجود داشته باشد که سزاوار فناوری خانه هوشمند باشد ، یخچال است. تعداد کمی از لوازم بیشتر از یخچال مورد استفاده اند البته یخچال های هوشمند می توانند خیلی بیشتر از خنک نگه داشتن مواد غذایی انجام دهند. برای آن دسته از خانه هایی که یخچال هوشمند دارند ،این آینده ی آشپز خانه هوشمند ملموس تر است. می توانید لیست خرید خود را با تلفن خود همگام کنید یا در صورت نیاز به تعویض فیلتر آب ، هشدار دریافت کنید. یخچال و فریزرهای هوشمند در حال حاضر بیشتر در دسترس هستند. اما انتظار می رود قیمت ها در سال 2020 حتی بیشترهم شود.

دسترسی آسان به بخش های مختلف GAMIL

یخچال خود را تصور کنید که رسپی را برای شما با صدای بلند میخواند و شما در همان حین وسایل مورد نیاز را آماده می کنید ،  عالی به نظر می رسد ، درست است؟ خوب ، این فناوری در حال حاضر موجود است ، فقط گسترده نیست. همین مورد در مورد مایکروویو های هوشمند نیز پیش می رود. انتشار مایکروویو آمازون که با الکسا کار می کند ممکن است احمقانه به نظر برسد ، اما به محض اینکه شما از آن بخواهید یک فنجان قهوه را بدون فشار دادن حتی یک دکمه دوباره گرم کند ، همه جیز تغییر می کند. بعد از آن شما به آن معتاد میشوید  .

واقعیت افزوده:

دسترسی آسان به بخش های مختلف GAMIL

پیش بینی می شود که این فناوری تا سال آینده حتی بیشتر رشد کند. ادغام از طریق برنامه های تلفن های هوشمند به رشد این فناوری کمک کرده است ، به خصوص با اپل که آن را رادر در هر دستگاه iOS جدید قرار میدهد.

شرکت های بزرگی مانند Home Depot و Ikea  برای پیش نمایش مبلمان متحمل هزینه شده اند اما اعتقاد گسترده ای وجود دارد که سایر صنایع این فناوری را اتخاذ می کنند. بدون نیاز به عینک های ناخوشایند برای واقعیت مجازی ، آسمان تنها محدود کننده AR خواهد بود و سال 2020 سالی است که می تواند اثر خود را به عنوان فناوری آینده بقبولاند .

نتیجه

شکی نیست که ما فقط سطح فن آوری های هوشمند در سال 2020 را خراشیده ایم. پیش بینی آینده شگفت آور است چالش برانگیز است ، به خصوص که هیچکدام از این فناوری ها “جدید” نیستند. گفته می شود ، به جرات می توان گفت که آنها بر زندگی تسلط خواهند کرد. چشم انداز هوشمند سال آینده پیش بینی شما برای سال 2020 چیست؟ آیا چیزی هست که شما منتظر آن هستید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

منبع : سایت Make Tech Easier

(Visited 3 times, 1 visits today)