google-maps-incognito-mode-featured

وقتی در مکانی قرار دارید که با آن آشنایی ندارید گوگل مپ میتواند یک فرشته نجات برایتان باشد همچنین برای ذخیره ی تب مکان هایی که در ان حضور داشته اید روش عالی ارائه میدهد ، اما اگر بخواهید که مکانی که در آن بوده اید توسط گوگل شناسائی و ردیابی نشود آن وقت چه؟

خوشبختانه ، این ویژگی اکنون امکان استفاده از یک حالت ناشناس در حین استفاده از Google Maps را به شما پیشنهاد می کند.

ناشناس شدن

 اطمینان حاصل کنید که جدیدترین نسخه به روز Google Maps را در تلفن خود نصب کرده اید. برنامه را از طریق تلفن خود راه اندازی کرده و به صفحه اصلی جهت یابی بروید.

google-maps-screen

 در گوشه سمت راست بالای صفحه ، در کنار نوار خالی که در آن نام مکان مورد نظر برای کاوش قرار داده شده است ، نمادی با تصویر پروفایل شما است. برای نشان داده شدن پروفایل Google Maps خود , روی این نماد کلیک کنید.

در اینجا چند گزینه برای تغییر نمایه خود از یک حساب کاربری به حساب دیگر پیدا خواهید کرد. و در زیر این گزینه ویژگی “روشن کردن حالت ناشناس”  وجود دارد.

google-maps-incognito-option

بهره برداری از این ویژگی به شما امکان می دهد تا در Google Maps در حالت ناشناس گشت و گذار کنید.

google-maps-incognito-warning

پس از اتمام کار با استفاده از نقشه در حالت ناشناس ، می توانید به سادگی با ضربه زدن دوباره روی نماد تصویر در گوشه بالا سمت راست صفحه کنار نوار جستجو ، به تنظیم عادی Google برگردید ، که اکنون نماد ناشناس  را با یک کلاه و عینک در  پس زمینه سیاه نمایش میدهد.

google-maps-incognito-turn-off

گزینه جدیدی با عنوان “خاموش کردن حالت ناشناس” ظاهر خواهد شد. برای خروج از حالت ناشناس ، این گزینه را انتخاب کنید.

ویژگی های حالت ناشناس

 حالت ناشناس ارائه شده توسط Google Maps به همان روشی است که حالت ناشناس ارائه شده توسط Google Chrome کار می کند. این بدان معنی است که اطلاعات مربوط به مکانهایی که شما بازدید کرده اید توسط Google ذخیره نمی شود.

می توانید هر مکانی را در Google Maps وارد کنید و برنامه بعد از اتمام سفر شما هیچ خاطره ای از آن نخواهد داشت. این کاملا برخلاف نحوه عملکرد اصلی نرم افزار  است، چرا  که هر مکانی که بازدید می کنید ذخیره شده و از آن برای ایجاد نمایه شخصی از حرکات استفاده می شود.

در حالی که رفتن به ناشناس حریم خصوصی بیشتری را ارائه می دهد ، می تواند اشکالاتی هم داشته باشد. برخی از ویژگی های معمولی وقتی در حالت ناشناس هستید دیگر عملکردی ندارند:

  • اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود  با دیگران
  • دریافت اعلان یا پیام در رابطه با مکانهایی که بازدید می کنید در حالت ناشناس
  • امکان بازدید از تاریخچه جستجوی شما برای کشف نام مکانی که قبلاً از آن بازدید کرده اید
  • ذخیره نقشه های آفلاین در برنامه شما

علاوه بر این ، تعدادی از ویژگی های کم اهمیت تر نیز مانند کارکردن جستجوی پیشنهادات کامل ، مشارکتهای نقشه های Google ، میکروفن دستیار Google در جهت یابی و ادغام رسانه ها کارایی نخواهند داشت.

نتیجه

حالت ناشناس در حالی که از Google Maps استفاده می کنید راهی عالی برای حفظ برخی از حریم خصوصی در جایی است که شما در آن سفر کرده اید. اما به یاد داشته باشید که استفاده از حالت ناشناس به این معنی است که شما نمی توانید در حالت عادی کاربر به بسیاری از ویژگیهای نشانک ارائه شده توسط Google Maps دسترسی پیدا کنید.

منبع : سایت Make Tech Easier
(Visited 2 times, 1 visits today)