در طی چند سال گذشته حفظ حریم خصوصی یکی از معضلات برجسته در فضای مجازی بوده است، این مسئله با توجه به لغو حکم  fcc  مبنی بر عدم حق اشتراک ISP  و فروش داده های خصوصی و عادات سرچ بدون اجازه صریح کاربران توسط سنا برجسته تر نیز شده است . این خبر بدی برای همه ی افرادی است که برای حریم خصوصی خود ارزش قائل اند و پیش از این اطلاعات شخصی گسترده ای را تحت شرایط cloud   در شرکت های شخص ثالث به اشتراک گذاشته اند .

موتورهای جستجوگر با محوریت حریم خصوصی مانند StartPage ، SearX و DuckDuckGo یک نقطه شروع خوب برای خصوصی نگه داشتن اطلاعات شخصی شما در صورت امکان هستند ، اما کدام یک بهترین کار را انجام می دهد؟

StartPage

 انتخاب شخصی من برای توازن در جستجوهای با کیفیت بالا و احترام به حریم خصوصی این گزینه است ، StartPage از این مزیت برخوردار است که با ارسال جستجوهای شما به Google ، نتایج جستجوی Google را تکرار کند و سپس آنها را برای نمایش برای شما بازگرداند. Google نمی داند که این شما بودید – همه انچه که می دانند این است که StartPage اطلاعاتی را که به هیچ وجه به شما ربطی ندارد ، درخواست کرده است.

StartPage همچنین از رمزگذاری SSL بالا استفاده می کند و از کوکی ها استفاده نمی کند یا آدرس های IP یا جستجوها را پیگیری نمی کند. با قدرت معادل گوگل اما بدون مزاحمت جستجو را انجام میدهد. یکی از ویژگی های مورد علاقه من این گزینه است که به شما امکان می دهد از طریق پروکسی جستجو کنید ، بنابراین حتی هنگام مشاهده آنها در وب سایت ها نیز نمی توان ردیابی کرد.

مقایسه gmail و outlook ، کدام یک بهتر است؟

در جهت اثبات  مسئله  جدی بودن آنها در مورد خصوصی نگه داشتن اطلاعات شما  باید گفت که، StartPage حتی یاهو را از نتایج جستجوی خود حذف کرد ،چرا که پرده برداری شد که این شرکت از قصد به NSA درباره دارندگان حساب یاهو اطلاعات داده  است. خوش به حال شما با StartPage!

DuckDuckGo

 احتمالاً مشهورترین موتورهای جستجو با محوریت حریم خصوصی (این مهم نیست که اسم ان به معنای طلسم  یک اردک ناز است) ، DuckDuckGo است. نتایج جستجوی آن ، یکی از سریعترین موتورهای جستجوگر خصوصی است ، اگرچه باید توجه داشت که این جستجوها را از طریق یاهو انجام می دهد. البته این نباید به هیچ عنوان پیامدهایی برای حفظ حریم خصوصی داشته باشد ، زیرا Yahoo به جستجوهای شخصی کاربران DuckDuckGo دسترسی ندارد (البته سابقه آنها با NSA اعتماد به  آنها را سخت می کند). با این حال بسیاری از مردم احساس می کنند که یاهو به اندازه گوگل در ارائه نتایج جستجو خوب نیست

مقایسه gmail و outlook ، کدام یک بهتر است؟

مانند StartPage ، DuckDuckGo با استفاده از تبلیغات و پیوند وابسته به سایتهایی مانند آمازون ، درآمد کسب می کند ، اما همه تبلیغات به وضوح مشخص می شوند ، و پیوند وابسته شامل هیچ اطلاعات شخصی نیست ، بنابراین نتایج جستجوی شما بی خطر است

SearX

چیزی که فوراً در مورد SearX قابل تحسین است این واقعیت است که این منبع آزاد است ، بنابراین توسط داوطلبانی اجرا می شود که هیچ گونه علاقه ای به سود ندارند – این بدان معناست که هیچ تبلیغاتی ، مزخرفات وابسته یا مواردی از این دست وجود ندارد که بخواهد شما را آزار دهد

دسترسی آسان به بخش های مختلف GAMIL

در حالی که نسخه عمومی رسمی SearX دارای  تمام ویژگی های سایرین است ، اما کاربران Debian / Ubuntu را ترغیب می کند نمونه مورد نظر خود را از موتور جستجو ایجاد کنند ، جایی که شما کنترل کاملی در نحوه انجام جستجوها داشته باشید و بنابراین کنترل کاملی بر حریم خصوصی خود خواهید داشت هرچند که این یک فرآیند نیازمند فعالیت است ، اما اگر شما می خواهید به آن عمل کنید ، دستورالعمل ها اینجاست.

جستجوگر را قطع کنید اگر نمیخواهید از  استفاده از “home” موتورهای جستجوگر آشنا و قطعا مفید مانند بینگ و یاهو (Google در اینجا گنجانده نشده ) ، خودداری کنید ، بنابراین ممکن است بخواهید این را امتحان کنید. ابتدا باید پسوند را بگیرید. پس از انجام این کار ، روی افزونه کلیک کنید ، موتور جستجوی مورد نظر خود را انتخاب کنید ، پرس و جو خود را تایپ کنید ، و قطع ارتباط از طرف شما جستجو را انجام می دهد و شما را به نتایج در صفحه موتور جستجو می برد.

دسترسی آسان به بخش های مختلف GAMIL

این یک مورد عالی برای جستجوهای شخصی است ، اگرچه در صفحه موتور جستجو قرار دارید ، هر جستجوی که بعدا دوباره در آنجا انجام دهید ، دوباره قابل ردیابی خواهد بود ، بنابراین به اندازه سایر موارد ذکر شده قوی نیست.

نتیجه

 نکته اینجاست که موتورهای جستجوگر متفاوتی برای درجات مختلف حریم خصوصی وجود دارد. برای حفظ حریم خصوصی خالص و سخت ، ایجاد نمونه شخصی خود از SearX بهترین شرط شماست ، اما این می تواند برای بسیاری از افراد دشوار باشد ، و شما باید  ویژگی های غنی DuckDuckGo و StartPage قربانی کنید. سپس مسئله قطع اتصال وجود دارد اما این موتور به عنوان یک برنامه افزودنی در مرورگر شما قرار دارد و برای کار با  هر موتور جستجوی دیگری که استفاده می کنید مفید است.

رأی من ، براساس نیاز من ، به StartPage  است، زیرا در ضمن ارائه همان سطح حفظ حریم خصوصی با همتایان خود ، نزدیکترین پاسخ دهنده Google از نظر ارائه است. (گزینه مراجعه به سایت های واقعی از طریق پروکسی نیز ویژگی ای است که به نظرم بطور روزانه بسیار مفید است.)

منبع : سایت Make Tech Easier

(Visited 1 times, 1 visits today)