social-media-reporting-feature-

زورگویی و آزار و اذیت در رسانه های اجتماعی رواج دارد. حمله سایبری می تواند منجر به افسردگی یا حتی بدتر شود. متأسفانه ، رسانه های اجتماعی این نوع رفتار را برای کسانی که مایل به آسیب زدن هستند ، بسیار آسان تر می کند.

طبق گفته GuardChild ، بیش از 40٪ از کل نوجوانانی که دسترسی به اینترنت دارند گزارش کرده اند که بصورت آنلاین مورد آزار قرار گرفته اند. واقعیت این است که بیش از 60٪ افراد این موارد را اصلا گزارش نمیدهند، این مسئله حتی بیشتر ناراحت کننده است. یکی از توضیحات احتمالی برای این امر این است که مردم نمی دانند چگونه این موارد را گزارش دهند. خوشبختانه ، گزارش رفتار توهین آمیز یا تهاجمی در رسانه های اجتماعی غیرممکن نیست.

رفتار توهین آمیز را در فیس بوک گزارش دهید

facebook

با بیش از یک میلیارد کاربر فعال روزانه ، فیس بوک محبوب ترین شبکه های رسانه های اجتماعی در جهان است. در حالی که فیس بوک می تواند دوستان و خانواده را به هم وصل کند ، می تواند به راحتی برای آزار و اذیت دیگران نیز مورد استفاده قرار گیرد. خوشبختانه ، روش های مختلفی برای گزارش چنین چیزی در فیس بوک وجود دارد.

اگر می خواهید شخصی را به دلیل آزار و اذیت یا سوءاستفاده گزارش دهید ، به  پروفایلش بروید. در گوشه سمت راست پایین  عکس پروفایل شخص ، روی سه نقطه کلیک کنید […] در منوی ظاهر شده ، “گزارش” را انتخاب کنید.

Facebook-Reporting-Guide

برای گزارش یک پست یا عکس توهین آمیز ، روی فلش به سمت پایین سمت راست در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. در منو “گزارش ” یا “گزارش عکس” را کلیک کنید. گزینه ای را که به بهترین شکل توصیف کننده مشکل است انتخاب کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

 اگر نیاز به گزارش یک پیام تهدیدآمیز دارید ، می توانید با پر کردن این فرم filling out this form این کار را انجام دهید. فیس بوک هویت شما را به شخصی که پیام ارسال کرده است ، گزارش نخواهد داد.

Facebook Help Center جزئیات نحوه گزارش سایر موارد را که ممکن است با آنها روبرو شوید از جمله صفحات ، تبلیغات ، رویدادها و موارد دیگر ارائه می دهد.

رفتار توهین آمیز را در توییتر گزارش دهید

vine-alternatives-twitter

 توییتر به کاربران امکان گزارش طیف گسترده ای از فعالیت های مشکوک ، از سوء استفاده تا نقض حق چاپ را می دهد. توجه داشته باشید که این  روند در ios    و Android    میتواند کمی متفاوت به نظر برسد.

برای گزارش یک توئیت خاص ، روی پیکان به سمت پایین واقع در بالای توییت ضربه بزنید ، و سپس “گزارش توئیت” را انتخاب کنید. از شما خواسته می شود که دلیل اینکه توییت را گزارش می کنید ، انتخاب کنید. علاوه بر این ، اگر “این محتوا سوءاستفاده یا مضر است” را انتخاب کنید ، باید اطلاعات دیگری را نیز ارائه دهید.

twitter-report

گزارش یک پیام مستقیم شما را ملزم به یافتن پیام و ضربه زدن و نگه داشتن آن می کند. در فهرست ظاهر شده “گزارش پیام” را انتخاب کنید. همانند گزارش های توییت ، اگر “این محتوا ناسازگار یا مضر است” را انتخاب کنید ، از شما سؤالات بیشتری خواهد شد.

برای گزارش نمایه به دلیل نقض قوانین توییتر ، می توانید با ضربه زدن به سه نقطه انباشته در Android یا نماد چرخ دنده در iOS این کار را انجام دهید. در منویی که ظاهر می شود  بسته به نوع مسئله ای که می خواهید گزارش دهید ، گزینه هارا دنبال کنید.

اطلاعات اضافی درباره گزارش در توییتر را می توان در اینجا یافت.

گزارش رفتار توهین آمیز در اینستاگرام

vine-alternatives-instagram

گزارش محتوای توهین آمیز در اینستاگرام ، برنامه محبوب اشتراک عکس، بسیار ساده است. برای گزارش یک عکس خاص ، به سادگی روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای پست ضربه بزنید. در منوی ظاهر شده ، “گزارش” را انتخاب کنید.

از طرف دیگر ، می توانید گزارش یک شخص یا نمایه را انتخاب کنید. برای این کار به پروفایل بروید و روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. در فهرست گشودنی ، روی “گزارش” ضربه بزنید.

 اگر مایل به گزارش کامنت توهین آمیز در مورد پست خود هستید ،  انگشت خود  را روی  آن کامنت بکشید . این گزینه به شما می دهد گزارش آن کامنت خاص را بدهید.

instragram-delete-comment-2

برای گزارش یک پیام مستقیم تهدیدآمیز یا توهین آمیز ، روی گوشه سمت راست بالای گفتگو روی “i ” کلیک کنید. این منوی “جزئیات” را ایجاد می کند. در اینجا می توانید “گزارش” را انتخاب کنید.

 روند گزارش چیزی در یک پیام خصوصی کمی متفاوت است. پیام مورد نظر را پیدا کنید و روی حباب متن کلیک طولانی کنید ، گویی می خواهید متن را برجسته کنید. انجام این کار دو گزینه از جمله “گزارش” به شما ارائه می دهد.

گزارش رفتار توهین آمیز در اسنپ چت

vine-alternatives-snapchat

ایده Snapchat این است که کاربران  اسنپ  «خود تخریبی» می کنند. این می تواند گزارش کردن و شکایت از سختگیری و زورگویی و آزار و اذیت را بسیار دشوار کند. خوشبختانه ، شما در برابر غول ها بی دفاع  نیستید ، زیرا راه هایی برای گزارش رفتارهای سوء استفاده کننده وجود دارد.

متأسفانه ، Snaps and Stories پس از مدت کوتاهی از بین می روند. به همین دلیل ، گزارش عملکرد سوء استفاده در برنامه Snapchat امکان پذیر نیست. درعوض ، کاربران باید از سایت پشتیبانی Snapchat استفاده کنند.

snapchat-report

در ستون سمت چپ روی “خط مشی و ایمنی” (    Policies & Safety.”   )کلیک کنید. در زیر منو روی “گزارش نگرانی ایمنی”(   Report a Safety Concern      ) کلیک کنید. در این مرحله تعدادی از گزینه ها در زیر منوی “Contact Us” در مرکز صفحه ظاهر می شوند. روی “گزارش نگرانی ایمنی” کلیک کنید. سپس Snapchat از شما درخواست می کند که اطلاعات بیشتری راجع به شکایت خود ارائه دهید.

نتیجه

 رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای در ارتباط ماندن و به اشتراک گذاشتن زندگی خود با افرادی است که به آنها اهمیت می دهید. متأسفانه ، افرادی در آنجا هستند که مایل به صدمه زدن به دیگران هستند. خوشبختانه ، روش هایی برای محافظت از خود و دیگران در مورد آزار و اذیت و سوء استفاده وجود دارد که ما به مواردی از آن اشاره کردیم

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟! به ما اطلاع دهید.

منبع : سایت Make Tech Easier
(Visited 34 times, 1 visits today)