Google Chrome عالی است ، اما می تواند مانعی نیز باشد. خواه وقتی معطل شده ایم و دستمان به صورت خودکار موس کامپیوتر را به سمت ایکون فیسبوک میبرد و خواه وقتی سایتهایی در بخش جستجو ی گوگل نشان داده شده اند که ما میدانیم حاوی اخبار جعلی هستند ولی با این همه روی آنها کلیک میکنیم چون عنوان سایت ها از ما میخواهند این کار را بکنیم دلایل خوب زیادی  از این دست وجود  دارد که بخواهیم وب سایت ها را در مرورگر Google مسدود کنیم.

در این مقاله شما هر راهی  را که میتواند سایت ها را برای همیشه و بطور قطع مسدود کند مشاهده می کنید(یا حداقل تا زمانی که آنها را از حالت انسداد خارج کنید!!)

1 . uBlacklist 

مقایسه gmail و outlook ، کدام یک بهتر است؟

UBlacklist یک برنامه افزودنی ساده که به شما امکان می دهد وب سایت ها را در نتایج جستجوی Google خود مسدود کرده و دیگر مشاهده نکنید  پس از نصب برنامه افزودنی ، چند روش وجود دارد که می توانید وب سایت ها را مسدود کنید.

در مرحله اول ، اگر سایتی که می خواهید مسدود کنید در نتایج جستجوی شما ظاهر می شود ، گزینه “مسدود کردن این سایت” را در کنار آدرس اینترنتی آن مشاهده خواهید کرد. روی این کلیک کنید و دیگر سایت در نتایج جستجوی شما ظاهر نخواهد شد.

سپس می توانید سایت های مسدود شده خود را با کلیک راست بر روی نماد uBlacklist در قسمت برنامه افزودنی Chrome خود و کلیک روی “گزینه ها” مدیریت کنید. در اینجا می توانید سایت ها را از لیست لیست خود حذف کنید ، سایت ها را به صورت دستی اضافه کنید ، لیست خود را در Google Drive همگام سازی کنید تا در دستگاه های دیگر استفاده شود و بلاک لیست شخصی خود را نیز وارد کنید تا اعمال شود.

حالا که صحبت آن شد چه اتفاقی برای بلاک لیست شخصی افتاد؟

Personal Blocklist

این قبلاً پسوندی برای جلوگیری از نمایش وب سایتها در نتایج جستجوی Google شما بود ، اما به دلایلی در سال 2018 عملکرد آن متوقف شد و در نسخه های جدید کروم کاملا غیر قابل استفاده شد  ( نسخه مبهمی هم که با هدف بهبود ان توسط افرادی  ساخته شده بود کار نکرد ).

خوشبختانه ، uBlacklist  پیش قدم شده است تا دقیقاً همان نقش را انجام دهد ، بنابراین توصیه می کنیم فقط از آن استفاده کنید.

2 .از File Hosts استفاده کنید

 چه در ویندوز ، مک یا لینوکس باشید ، می توانید از فایل میزبان  برای مسدود کردن وب سایت های خاص استفاده کنید. ممکن است کمی تکنیکی به نظر برسد ، اما واقعاً بد نیست و ممکن است برای کسانی که ایده مسدود کردن وب سایت ها را دوست دارند بدون نیاز به  دخالت دادن نرم افزار های جانبی، جذاب باشد  (و سایتها را در همه مرورگرها مسدود می کند). اگر به این روش  علاقه ندارید  ، برای مشاهده  راه های دیگر برای مسدود کردن وب سایت های ناخواسته به پایین بروید.

در اینجا نحوه استفاده از فایل میزبان  برای مسدود کردن سایتها در هر کدام از سیستم عامل اصلی آورده شده است  

پرونده میزبان ها را در ویندوز ویرایش کنید

1. به “C: WindowsSystem32Driversetc” بروید و پرونده “میزبان” را با استفاده از Notepad باز کنید. (من دفترچه Notepad++خودم را ترجیح می دهم.)

2. به پایین بروید ، سپس در زیر همه نمادهای  hash(اگر دوست دارید یک برگه تمیز داشته باشید ، می توانید همه چیز مشخص شده با نماد hash را حذف کنید) ، “127.0.0.1” را تایپ کنید و “localhost” را تایپ کنید.

3 .در خط بعدی نوع “127.0.0.1” و به دنبال آن آدرس سایتی که می خواهید مسدود کنید ، سپس این مرحله را برای هر سایت دیگری که می خواهید مسدود کنید تکرار کنید.

دسترسی آسان به بخش های مختلف GAMIL

File Hosts را در Linux و Mac ویرایش کنید

این روند دقیقاً مشابه با ویندوز است ، به جز این که برای باز کردن پرونده هاست باید به فهرست “/ etc” بروید. به غیر از این ، نکته های دوم و سوم برای ویندوز اعمال می شود

3 . Block Site

بهترین چیز در مورد Block Site گزینه تأیید اعتبار است. پس از تنظیم لیست وب سایتهای مسدود شده خود ، می توانید یک رمز ورود به صفحه تنظیمات اضافه کنید تا فرزندان شما نتوانند به آن دسترسی پیدا کرده و آن را خنثی سازی کنند.

از "نوشتار هوشمند" Gmail

پس از نصب برنامه افزودنی ، تنظیمات برنامه افزودنی را باز کرده و وب سایتهایی را که می خواهید مسدود کنید اضافه کنید. همچنین کادر “فعال کردن تأیید اعتبار” را علامت بزنید و رمز عبور را برای جلوگیری از دسترسی به تنظیمات مشخص کنید.

4 . StayFocusd

StayFocusd یکی از بهترین برنامه های مسدود کننده وب سایت برای Google Chrome است. ما تمایل داریم وقت زیادی را در محل کار در فیس بوک و سایر وب سایت ها وقت خودمان را هدر دهیم ، و این افزونه میزان زمانی را که در این وب سایت ها می گذرانید (و سایر موارد دلخواه شما) محدود می کند.

از "نوشتار هوشمند" Gmail

می توانید روزهایی را اختصاص دهید که StayFocusd فعالیت مرور شما را به همراه زمانی که می توانید روزانه در وب سایت های وقت تلف کنید ، محدود کند. جدای از آن ، می توانید لیستی از وب سایتهای مسدود / مجاز نیز ایجاد کنید. یکی دیگر از ویژگی های مفید The Nuclear Option است. فعال کردن این ویژگی دسترسی به هر وب سایت مسدود شده را محدود می کند حتی اگر شما از محدودیت زمانی عبور نکرده باشید. می توانید تعداد ساعتی را که می خواهید دسترسی داشته باشید مسدود کنید.

نتیجه

با استفاده از یک یا دو مورد از این برنامه ها (StayFocusd و Personal Blocklist که پیشنهاد من هستند) ، شما کنترل بیشتری بر وب سایت های مجاز در مرورگر خود خواهید داشت.   اگر مراقب نباشید در وب سایت های تعویق و اتلاف وقت گیر میفتید ، این برنامه های افزودنی به شما کمک می کند تا از شر این عادت های ناخواسته خلاص شوید.

منبع : سایت Make Tech Easier

(Visited 81 times, 1 visits today)