تعداد زیادی از افراد رفته رفته به صورت آنلاین به دنبال شغل می‌گردند، سایت های زیادی نیز جهت پیدا کردن شغل و ارائه پیشنهاد شغلی شکل گرفته اند.  و حالا بزرگترین موتور جستجوی موجود یعنی خود گوگل هم سرویس هایی را برای کمک کردن به شما جهت یافتن فرصت شغلی مناسب ارائه میدهد

Google for Jobs یک ویژگی Google است که به شما امکان می دهد در هر زمینه یا مکانی به دنبال شغل و فرآیند شکار کار باشید. با استفاده از ابزارهای پیشرفته جستجوی گوگل ، می توانید وب را برای مراجعه به مشاغل مورد استفاده قرار دهید و آنها  در صفحه جستجوی Google به شما ارائه داده میشوند. در اینجا نحوه استفاده از این سرویس آورده شده است.

جستجو انجام می شود

به Google بروید و نام کاری را که می خواهید جستجو کنید تایپ کنید ، به دنبال آن کلمه “مشاغل” را وارد کنید. به عنوان مثال “مشاغل نویسنده” ، “دستیار کار” و غیره.

مقایسه gmail و outlook ، کدام یک بهتر است؟

نتایج در صفحه جدید نمایش داده می شود ، و نوار آبی در بالای صفحه با کلمه “مشاغل” نوشته شده روی آن ظاهر می شود. روی این کلمه ضربه بزنید تا صفحه جدیدی را به آن اختصاص دهید که فقط به بخش مشاغل Google اختصاص داده شده است.

میزبان شغل های ذکر شده در صفحه را پیدا خواهید کرد. این موارد از برخی از محبوب ترین سایت های جستجوی کار در اینترنت ، مانند Monster.com و Linkedin ، گرفته شده است. این همان چیزی است که باعث می شود Google for Jobs یک منبع جامع برای شکار شغل باشد.

کلیک بر روی نتیجه شما را به سایتی می رساند که اطلاعات محل کار اصلی در آن پست شده است. از اینجا ، می توانید دستورالعمل های همراه با ارسال موقعیت را برای درخواست شغل دریافت کنید.

از آنجا که هر جستجوی شغل می تواند صدها نتیجه را به همراه آورد ، ایده خوبی است تا با اضافه کردن پارامترهایی که تنها مناسب ترین نتایج را به نمایش در می آورند جستجو را انجام دهید. در زیر برخی از پارامترهایی که می توانید استفاده کنید آورده شده است

دسترسی آسان به بخش های مختلف GAMIL

در بالای صفحه ، دقیقاً در زیر نوار جستجو ، لیستی از فیلترها برای مرتب سازی نتایج ، از جمله طبقه بندی ، موقعیت مکانی ، تاریخ ارسال شده و غیره وجود دارد تا به شغلی با شرایط مورد نظر خودتان برسید

حقوق ماهیانه را بررسی کنید

از "نوشتار هوشمند" Gmail

هنگامی که یک لیست شغلی به نظر می رسد که کیس مورد نظر شما باشد، به پایین پست بروید. در زیر قسمت “پرداخت معمولی برای این نوع کار” از پست ، گوگل تخمینی از نوع دستمزدی را که می توانید انتظار داشته باشید برای شما فراهم کرده است. این برآورد یا مستقیماً توسط پوستر شغل تهیه می شود یا براساس اطلاعات تهیه شده توسط سایت های بررسی شغل ارائه میشود

اعلان های شغلی را ذخیره کنید

از "نوشتار هوشمند" Gmail

قبل از اینکه یک شغل مناسب را پیدا کنید شما شانس آن را دارید که به طور عادلانه و معمول در میان آگهی های شغلی سیر کنید، برای آسان تر کردن این کار میتوانید برای آگهی های یک تخصص شغلی اعلان تعیین کنید.

در پایین صفحه نوار آبی قرار دارد که عبارت “روشن کردن هشدارهای ایمیل را برای این جستجو” فعال کنید.

سوئیچ را در انتهای نوار تنظیم کنید. با این کار هشدار ایجاد می شود و لیستی از فرصت های شغلی در گروه مورد نظر شما به طور مرتب به حساب ایمیل شما ارسال می شود.

نتیجه

بازار کار شدیدا رقابتی است Google search for job  ابزاری عالی برای دریافت به روز ترین اطلاعیه های شغلی است، تا سریع و آسان به موارد شغلی گسترده ای دسترسی پیدا کنید. به جای مراجعه به هر سایت نشر شغلی یکی پس از دیگری ، می توانید همه آنها را در یک صفحه جمع کنید.

منبع : سایت Make Tech Easier

(Visited 1 times, 1 visits today)