این که بخواهید برای اوقات فراغت ، سرگرمی یا حتی برای یک حرفه شغلی یاد بگیرید ، برنامه نویسی می تواند یک گام سخت برای برداشتن باشد. از این گذشته ، اینگونه نیست که نقاشی یا نوشتن را از جایی شروع کنید که بتوانید با یک صفحه خالی شروع کنید و تمام تلاش خود را انجام دهید. برنامه نویسی دارای معیارها و روشهای خاص خود است که باید قبل از اینکه کسی بتواند حتی ابتدایی ترین برنامه ها را ایجاد کند ، آموزش داده شود. خوشبختانه ، با توجه به اهمیت برنامه نویسی در دنیای محاسبات امروزی ، وب سایتهای برنامه نویسی رایگان ظاهر شده اند تا به افراد کمک کنند تا وارد این زمینه پیچیده شوند. در اینجا ده وب سایت وجود دارد که می توانید بدون پرداخت سکه ، به برنامه نویسی بپردازید و مطالعه کنید.

1. Codecademy

مقایسه gmail و outlook ، کدام یک بهتر است؟

Codecademy آنچه را به اسم می گوید انجام می دهد – در مورد اصول اولیه کدگذاری به  همه شما می آموزد. این کار را از طریق دوره های خاص که می توانید ثبت نام کنید انجام می دهد و مطالب را برای شما فراهم می کند تا موضوع مورد نظر خود را یاد بگیرید. Codecademy موضوعاتی دارد از یادگیری یک زبان خاص (HTML ، جاوا ، پایتون) گرفته تا یادگیری نحوه ساخت یک وب سایت. اگر واقعاً ازCodecademy لذت می برید ، می توانید برنامه حق بیمه ای را خریداری کنید که پشتیبانی از یادگیری اضافی را باز می کند.

2. edX

دسترسی آسان به بخش های مختلف GAMIL

در حالی که edX یک وب سایت است که دوره های همه منظوره را ارائه می دهد ، دوره های برنامه نویسی رایانه ای گسترده ای را در کتابخانه خود دارد. edX در سال 2012 توسط هاروارد و MIT تأسیس شد ، بنابراین می دانید که دوره های با کیفیت را از اینجا می گذرانید! دوره ها یا توسط یک مربی هدایت می شوند یا توسط خودتان تکمیل می شوند. فقط کافی است کتابخانه آنها را برای “برنامه نویسی” جستجو کنید تا دامنه آنها را ببینید ، یا از اصطلاحات خاصی برای یافتن دوره های مورد نظر استفاده کنید.

3 . MIT Open Courseware

از "نوشتار هوشمند" Gmail

با صحبت از MIT ، چرا به مطالب دوره آموزشی از پیش ساخته آنها به صورت آنلاین دسترسی ندارید؟ می توانید کتابخانه های آنها را جستجو کرده یا در بخش علوم کامپیوتر برای دوره های مربوطه جستجو کنید. در آنجا چیزهای زیادی وجود دارد ، مانند مقدمه ای درباره علوم کامپیوتر و آغازگر C ++ ، و همه آنها رایگان هستند. این کمی متفاوت از سایر وب سایت های برنامه نویسی رایگان است ، زیرا این کالاها را به جای فیلم ها یا مقالات بارگیری می کند. اگر از چاپ مواد درسی و جویدن آن در اوقات فراغت لذت می برید ، این گزینه عالی است.

4. Khan Academy

از "نوشتار هوشمند" Gmail

اگر مجموعه ویدیوهایی را ترجیح می دهید که با سرعت دلخواه خود می توانید آن را تفسیر کنید ، Khan Academy آنچه را که به دنبال آن هستید ، دارد. فقط بخش برنامه نویسی آنها را مرور کرده و ظاهر مورد نظر خود را انتخاب کنید. مباحث اساسی از آنچه که برنامه نویسی است ، از طریق تمام کارکردهای اساسی برنامه نویسی ، تا رسیدن به برنامه نویسی شی گرا متغیر است.

5 . Udemy

از "نوشتار هوشمند" Gmail

در حالی که Udemy هزینه های دوره های خود را می پردازد ، دوره های رایگان را نیز برای شما فراهم می کند. این کارها را می توان با انتخاب “Free” در زیر گزینه فیلتر “Price” هنگام انجام جستجو انجام داد. هر دوره دارای یک رتبه و پیشخوان است که تعداد زیادی از افراد قبلاً آن را انتخاب کرده اند ، به این معنی که می توانید موارد ارزشمندی را برای وقت گرانبهای خود پیدا کنید.

6. Free Code Camp

از "نوشتار هوشمند" Gmail

Free Code Camp پیچیدگی جالب توجهی در این زمینه دارد: شما کد نویسی را با آنها به صورت آنلاین مطالعه می کنید و بعد از گذشت یک دوره حدود یک سال ، شما مجاز به کار بر روی پروژه های منبع باز برای غیرانتفاعی خواهید بود. ایده این است که شما می توانید از زمان و تجربه موجود در Free Code Camp برای ترجمه به یک نمونه کار در دنیای واقعی استفاده کنید تا به شما در زمین land کار کمک کند. Free Code Code برای ایجاد ثبت نام نیاز به ایجاد یک حساب GitHub دارد ، بنابراین اگر قبلاً یکی از آنها را دارید ، آن را نگه دارید.

7 . GitHub

از "نوشتار هوشمند" Gmail

شاید ورود عجیب و غریبی برای افراد نیمه آشنا با وب سایت باشد ، GitHub مملو از آموزش برنامه نویسی است. این توسط ویکتور فلدر (A.K.A vhf) نگهداری می شود که یک بانک اطلاعاتی عظیم از مواد برنامه نویسی رایگان (و قانونی!) ایجاد کرده و آن را باز کرده است تا افراد دیگر بتوانند مشارکت کنند. نتیجه یک مجموعه فوق العاده از مواد رایگان است که می توانید از آن استفاده کنید و از آن یاد بگیرید. به پایین بروید و زبانی را که دوست دارید کتابهایتان در آن قرار داشته باشید ، از جمله انگلیسی ، انتخاب کنید.

8 . The Code Player

از "نوشتار هوشمند" Gmail

از بین تمام وب سایت های برنامه نویسی رایگان ، The Code Player برای افرادی که به طور مثال یاد می گیرند گزینه خوبی است. یک دوره را انتخاب کنید ، و به شما امکان پخش خط به خط  کد کسی را می دهد که از ابتدا از روی کد ساخته شده است. سپس ، خودتان آن را کدگذاری کنید یا کد پروژه خود را کپی کنید. این امر باعث می شود یک ابزار عالی است برای افرادی که با تماشای افراد یاد می گیرند ، به جای اینکه مستقیم آموزش داده شوند. دوره بازی HTML5 Snake آنها بسیار چشمگیر است!

9 . The Odin Project

از "نوشتار هوشمند" Gmail

The Odin Project در مورد یادگیری نحوه انجام توسعه وب است. دوره آموزشی شما با زبان هایی مانند Ruby on Rails ، HTML5 و Javascript شروع به کار می کند تا چند مورد از آنها را نام ببرید. آنچه که پروژه اودین را بسیار جالب می کند این است که در پایان ، نکاتی و نکته هایی در مورد چگونگی فرود اولین شغل خود به عنوان توسعه دهنده وب به شما ارائه می دهد و این یک انتخاب جالب برای توسعه دهندگان شغلی جوان است.

10 . Code Wars

از "نوشتار هوشمند" Gmail

Code Wars یک گزینه عالی برای زمانی است که شما مقدمات را از وب سایتهای برنامه نویسی رایگان فوق آموخته اید و می خواهید در جایی باشید که مهارت های خود را در این آزمون قرار داده و همزمان یاد بگیرید. شما می توانید یک چالش مجموعه ای از جامعه (به نام “کاتا”) مربوط به مهارت و زبان برنامه نویسی خود در پیش بگیرید. راه حل خود را ثبت کنید و آن را ارسال کنید ، پس از آنکه چالش منقضی شد ، راه حل های همه نشان داده می شود. سپس می توانید نحوه برخورد با دیگران را مرور کرده و یاد بگیرید که چگونه می توانید خود را بهبود ببخشید.

ازاد کردن کد

با وجود اینکه که برنامه نویسی  یک مهارت فوق العاده برای یادگیری در این زمان کنونی است ، شروع به یادگیری نیز هرگز ساده تر نمی شود. شما اکنون ده وب سایت برنامه نویسی رایگان دارید که می توانید از آنها بیاموزید ، بدون اینکه قلک خود را بشکنید! آیا می خواهید یاد بگیرید که کد گذاری کنید؟ چه زبانی را یاد می گیرید؟ اگر پای کار هستید ، چگونه یادگیری رمزگذاری را آموختید؟ داستان های خود را در زیر به اشتراک بگذارید!

منبع : سایت Make Tech Easier

(Visited 7 times, 1 visits today)